Ο Γκόρντον Χέρμπερτ τόνισε τη σημασία της νίκης της Μπάγερν Μονάχου κόντρα στον Ολυμπιακό, τονίζοντα; πως έτσι η ομάδα του αποκτά αυτοπεποίθηση.

Ο προπονητής της Μπάγερν Μονάχου, Γκόρντον Χέρμπερτ, μίλησε μετά τη νίκη της ομάδας του επί του Ολυμπιακού, τονίζοντας μεταξύ άλλων πως τέτοια αποτελέσματα δίνουν αυτοπεποίθηση στους Βαυαρούς.

«Είναι πολύ σημαντικό να νικάμε εντός έδρας ματς μπροστά στον κόσμο μας. Ερχόμαστε από μία απογοητευτική ήττα στο πρωτάθλημα.

Ο Φρανσίσκο… στον Ολυμπιακό; – Όλο το παρασκήνιο!
Στο ημίχρονο κοιτάξαμε τις αλλαγές στους παίκτες. Στο τέλος της 2ης περιόδου είχαμε 3-4 κακά λεπτά. Βρήκαμε καλό ρυθμό. Κάναμε μικροαλλαγές.
Προσπαθούμε να κερδίζουμε τα κλειστά παιχνίδια, μας δίνουν αυτοπεποίθηση. Πρέπει να φτάσουμε σε ένα σημείο που θα περιμένουμε πως θα κερδίζουμε αυτά τα ματς. Δεν είμαστε εκεί ακόμα, είναι μία διεργασία».