Ο Δημήτρης Τζιάβρας έδωσε το σύνθημα για πρόκριση του Ολυμπιακού ΟΝΕΧ στην επόμενη φάση του CEV Champions League.

Ο Δημήτρης Τζιάβρας μίλησε για το δεύτερο ματς (24/9, 19:30) του πρώτου προκριματικού γύρου του CEV Champions League, με τη Στρούμιτσα, στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη».

Συγκεκριμένα, ο διεθνής λίμπερο των «ερυθρόλευκων» νταμπλούχων Ελλάδας υπογράμμισε: «Ανυπομονούμε να παίξουμε πάλι στο γήπεδό μας, μετά από αρκετό διάστημα. Την Τρίτη, θα είναι ο πρώτος ευρωπαϊκός αγώνας της σεζόν στην έδρα μας και θέλουμε να πανηγυρίσουμε, με τον κόσμο μας, την πρόκριση. Χρειαζόμαστε δύο σετ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντιμετωπίζουμε έτσι τον αγώνα. Πάμε για την καθαρή νίκη, όπως πάντα, διατηρώντας την καλή εμφάνιση του πρώτου ματς στην έδρα της Στρούμιτσα. Στόχος μας είναι να… δέσει το σύνολό μας όσο πιο καλά γίνεται. Μας λείπει ο αγωνιστικός ρυθμός τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο. Είμαστε ένα πολύ δυνατό σύνολο. Τ

ο πιο σημαντικό, όμως, είναι, ότι υπάρχει εξαιρετικό κλίμα μέσα στην ομάδα. Ο κορμός μας παραμένει ο ίδιος, κάτι που είναι πολύ σημαντικό, ώστε να βρούμε την απόδοση που θέλουμε από νωρίς. Οσο για τα παιδιά που ήρθαν, δεν χρειάζεται να αναφέρω κάτι, τους γνωρίζουν όλοι. Η παρουσία τους στην ομάδα αποτελεί και για εμάς κίνητρο, ώστε να γινόμαστε συνεχώς καλύτεροι και να μαθαίνουμε. Είμαι βέβαιος, ότι η χρονιά θα είναι συναρπαστική για την ομάδα».