Ολοκληρώθηκε και το πρωτάθλημα των Κ9 του δικτύου των σχολών του Ολυμπιακού στην Αττική, με νικήτρια τη σχολή του Ταύρου!

Ολοκληρώθηκε και το πρωτάθλημα των Κ9 του δικτύου των σχολών του Ολυμπιακού στην Αττική. Η σχολή του Ταύρου κατέκτησε τον τίτλο, αντιμετωπίζοντας το Ίλιον στις εγκαταστάσεις της κεντρικής σχολής του Ρέντη. Μετά από έναν ωραίο αγώνα οι δύο ομάδες έφτασαν στη διαδικασία των πέναλτι, εκεί όπου ο Ταύρος νίκησε με 7-6.

Όλα τα παιδιά στο τέλος του αγώνα πήραν τα μετάλλια τους, όπως επίσης και τα διπλώματα συμμετοχής, ενώ η σχολή του Ταύρου πήρε και το κύπελλο του πρωταθλητή!

«Χτύπησε» φλέβα… χρυσού με μεγάλο ταλέντο ο Ολυμπιακός!

Παράλληλα πραγματοποιήθηκε και ο μικρός τελικός της διοργάνωσης, ανάμεσα σε σχολή Ρέντη και σχολή Πεντέλης, με το Ρέντη να κατακτά την τρίτη θέση.