Παράταση στέψης για την Κ19 του Ολυμπιακού, καθώς οι πρωταθλητές Ευρώπης ηττήθηκαν με 2-1 από τον ΠΑΟΚ, για την 23η εξ αναβολής αγωνιστική της Superleague Κ19.

Ο Ολυμπιακός Κ19 ηττήθηκε με 2-1 από την αντίστοιχη ομάδα του ΠΑΟΚ, για την 23η εξ αναβολής αγωνιστική της Superleague Κ19. Ο «δικέφαλος» μείωσε τη διαφορά στους 3 βαθμούς, δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.

Σε ένα ματς με πολύ ένταση, οι «ασπρόμαυροι» πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων, με τα γκολ του Τσομπάνη στο 5ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι και του Γκιτέρσου στο 34′. Στο δεύτερο ημίχρονο η κάθε ομάδα αντίκρυσε από μία κόκκινη κάρτα. Για τον Θρύλο τη δέχτηκε ο Τανούλης, ενώ από τη μεριά του ΠΑΟΚ ο Γκιτέρσος.

Το υπέροχο δώρο των Αγγελόπουλων στον Πρίντεζη (photo)

Οι «ερυθρόλευκοι» πίεσαν, ωστόσο το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ σε 2-1 με τον Σταύρο Πνευμονίδη στο 81ο λεπτό. Πλέον, ο Ολυμπιακός έχει 58 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΟΚ 50.

Οι Πρωταθλητές Ευρώπης χρειάζονται πλέον 4 βαθμούς στα εναπομείναντα παιχνίδια με Κηφισιά και Παναιτωλικό. Αμφότερα είναι εκτός έδρας. Ο ΠΑΟΚ, αντίστοιχα, υποδέχεται τον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Πανσερραϊκό.