Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε ο Ολυμπιακός για το πρωτάθλημα Super League Κ17, νικώντας τον Άρη με 2-0 στο Ρέντη.

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η ομάδα Εφήβων Κ17 του Ολυμπιακού για το πρωτάθλημα Super  League Κ17, καθώς νίκησε τον Άρη με 2-0 στο Ρέντη για την 5η αγωνιστική.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή και δημιούργησαν καλές προϋποθέσεις για να ανοίξουν το σκορ.

Στο 28′ ο Μπάνος που είχε προωθηθεί, μετά από στατική φάση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη διαχειρίστηκε τον αγώνα και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ με σημαντικότερες εκείνες του Μουγγού και του Κότσαλου.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να «σφραγίσει» τη νίκη στο 70ο λεπτό, όταν ο Κότσαλος είδε την κίνηση του Κάπελα στην πλάτη της άμυνας και ο τελευταίος με όμορφο τελείωμα νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 2-0.

Επόμενος αγώνας για την Κ17 του Θρύλου είναι με αντίπαλο τον Ατρόμητο εκτός έδρας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δ. Μαυρογενίδης): Νικολαΐδης, Μπάνος (59′ Αβραμούλης), Καππάτος, Ποτουρίδης, Νουχάι, Μωϋσιάδης (65′ Γεωργούλας), Σιώζιος (65′ Βενέτης), Λάνα, Μιχαηλίδης (46′ Κότσαλος), Κάπελας, Μουγγός (80′ Στεφανίδης).

Άρης (Θ. Ματελόπουλος): Νικολακίδης, Μαυρόπουλος, Σαλτσογλίδης, Σαχινίδης, Καπακτσόγλου, Ντόου, Βοριαζίδης, Μπαζούκης, Μοσχόπουλος, Παπασαραφιανός, Καραπαναγιωτίδης.