Μια εύκολη και εντυπωσιακή νίκη και πρόκριση γιόρτασε σαν σήμερα, το 2010, ο Ολυμπιακός, επικρατώντας με 6-1 της Μπέσα Καβάγιε.

Μια εύκολη και εντυπωσιακή νίκη γιόρτασε σαν σήμερα, το 2010, ο Ολυμπιακός, επικρατώντας με 6-1 της Μπέσα Καβάγιε και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Europa League.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν σαφώς ανώτεροι από την αλβανική ομάδα και με συνολικό σκορ 11-1 δεν δυσκολεύτηκαν να εξασφαλίσουν την πολυπόθητη πρόκριση.

Στον επαναληπτικό αγώνα στο «Γ. Καραϊσκάκης», το σκορ άνοιξε στο 46ο λεπτό με γκολ του Ντουντού. Τρία λεπτά αργότερα, ο Λαζαρέφσκι ισοφάρισε σε 1-1, αλλά οι Πειραιώτες στη συνέχεια ανέβασαν ταχύτητα.

Αρχικά, στο 53ο λεπτό, ο Ντάρμπισαϊρ έκανε το 2-1, στο 75ο λεπτό, ο Μαρέσκα σημείωσε το 3-1, ενώ στο 77ο λεπτό, ο Ντουντού ξαναχτύπησε κάνοντας το 4-1. Στη συνέχεια, ο Φετφατζίδης έγραψε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, κάνοντας το 5-1 στο 88ο λεπτό, και ο Μαρέσκα ξανά στο 90ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 6-1 της αναμέτρησης.