Μια άνετη νίκη κατέκτησε ο Ολυμπιακός, σαν σήμερα (31/8) το 2003, όταν συνέτριψε τον Ακράτητο με το εντυπωσιακό 7-0 για το πρωτάθλημα.

Μια άνετη νίκη κατέκτησε ο Ολυμπιακός, σαν σήμερα (31/8) το 2003, όταν συνέτριψε τον Ακράτητο με το εντυπωσιακό 7-0. Το παιχνίδι ήταν για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος και διεξήχθη στον Πύργο, με τον Ολυμπιακό να εξασφαλίζει τη νίκη ήδη από το πρώτο ημίχρονο.

Ο Τζόρτζεβιτς άνοιξε το σκορ στο 29’ με πέναλτι (αποβλήθηκε ο Γεωργίου για το φάουλ στον Χούτο), ενώ ο Μαυρογενίδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας στο 45’. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μαυρογενίδης έκανε το 3-0 στο 52’, ενώ ο Χούτος σκόραρε δύο φορές, στο 64’ και στο 67’, ανεβάζοντας το σκορ στο 5-0. Το τελικό 7-0 διαμορφώθηκε με γκολ του Τάτση στο 77’ και του Καφέ στο 80’.

«Γ. Καραϊσκάκης»: Αυξήθηκε η χωρητικότητα!