Ο Ολυμπιακός, σαν σήμερα το 1995, επικράτησε επί της Βέροιας στο παλιό «Γεώργιος Καραϊσκάκης» με 2-0.

Σαν σήμερα, στις 20 Αυγούστου 1995, ο Ολυμπιακός ξεκίνησε τις επίσημες αγωνιστικές του υποχρεώσεις για τη σεζόν στο πλαίσιο των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας.

Στο παλιό «Γ. Καραϊσκάκης», οι «ερυθρόλευκοι» αντιμετώπισαν τη Βέροια και κατάφεραν να επικρατήσουν με 2-0, σημειώνοντας μια άνετη νίκη.

Ολυμπιακός: H πιθανότητα για… μία κίνηση ακόμα

Ο Πέτρος Μαρινάκης ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό στο 35ο λεπτό, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε λίγο πριν το τέλος του αγώνα, στο 88ο λεπτό, όταν ο Ηλίας Σαπάνης σφράγισε τη νίκη με το δικό του γκολ.

Αυτή η επικράτηση σηματοδότησε ένα θετικό ξεκίνημα για την πορεία της ομάδας στη διοργάνωση εκείνης της σεζόν.