Ο τεχνικός των Σουηδών, Χένρικ Ρίντστρεμ, μίλησε για τον αγώνα με τον Ολυμπιακό δείχνοντας πώς έχει σε εκτίμηση τους Πειραιώτες.

Ο προπονητής της Μάλμε, Χένρικ Ρίντστρεμ, στις δηλώσεις του στη συνέντευξη Τύπου μετά το 0-1 του Ολυμπιακού, είπε μεταξύ άλλων:

«Ο Ολυμπιακός έπαιξε δυνατά. Δημιούργησε ευκαιρίες, είχε το γκολ αλλά και το χαμένο πέναλτι. Και εμείς όμως είχαμε ευκαιρίες. Προχωράμε. Δεν μπορέσαμε να αντιδράσουμε στο πρώτο 45λεπτο. Στο 2ο ημίχρονο κάτι κάναμε αλλά δεν μπορούν να συγκριθούν οι αγώνες αυτοί με το σουηδικό Πρωτάθλημα.

ΜΑΛΜΕ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Που θα το δείτε σε Live Streaming

Ήταν πιο έντονο παιχνίδι. Είσαι απογοητευμένος όταν χάνεις ένα παιχνίδι. ‘Πονάει’ και ‘τσούζει’ όταν χάνεις. Προσπαθούμε να μικρύνουμε την απόσταση από τον Ολυμπιακό».