Ο Ολυμπιακός νίκησε τη Ράνταμπεργκ με 3-0 σετ και στον επαναληπτικό της Νορβηγίας και προκρίθηκε στους «32» του CEV Challenge Cup!

Ο Ολυμπιακός «ζευγάρωσε» τις νίκες του κόντρα στην Ράνταμπεργκ, δίχως να χάσει σετ σε δύο αγώνες, και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση για την φάση των  «32» του CEV Challenge Cup!

Όπως στο πρώτο ματς των «64» στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη», έτσι και στο δεύτερο, στην έδρα της νορβηγικής ομάδας, οι «ερυθρόλευκες» δεν συνάντησαν ιδιαίτερη αντίσταση, πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση και νίκησαν μέσα σε 58 λεπτά, κατακτώντας τα σετ με 25-15, 25-8 και 25-13, μετρώντας 13 άσσους και οκτώ μπλοκ!

Τα σετ (0-3 σε 58′): 15-25, 8-25, 13-25

1ο σετ: 4-8, 8-16, 14-21, 15-25

2ο σετ: 4-8, 7-16, 8-21, 8-25

3ο σετ: 5-8, 10-16, 21-21, 13-25

*Οι πόντοι της Ράνταμπεργκ προήλθαν από 0 άσσους, 18 επιθέσεις, 2 μπλοκ, 16 λάθη αντιπάλου και του Ολυμπιακού από 13 άσσους, 42 επιθέσεις, 8 μπλοκ, 12 λάθη αντιπάλου.