Άλλη μία απώλεια βαθμών για την Τβέντε (αντίπαλο του Ολυμπιακού), η οποία δείχνει να προβληματίζει με την αγωνιστική της απόδοση.

Άλλη μία απώλεια βαθμών για την Τβέντε, η οποία δείχνει να προβληματίζει με την αγωνιστική της απόδοση. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League (12/12, 19:45) γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Ουτρέχτη στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Eredivisie.

Συγκεκριμένα, οι «κόκκινοι» πήραν το προβάδισμα στο 11ο λεπτό με τον Λάμερς, αλλά δεν κατάφεραν να το διατηρήσουν για πολύ, καθώς ο Τόουρνστρα ισοφάρισε στο 14ο λεπτό για το 1-1. Η Ουτρέχτη συνέχισε να είναι καλύτερη και στο 52ο λεπτό πήρε το προβάδισμα με γκολ του Μποζντογάν, διατηρώντας το υπέρ της σκορ μέχρι το τέλος του αγώνα. Με αυτή την ήττα, η Τβέντε υποχώρησε στην 11η θέση με μόλις τέσσερις βαθμούς.

«Γ. Καραϊσκάκης»: Αυξήθηκε η χωρητικότητα!