Ο ΠΑΟΚ κρατούσε την πρόκριση στα χέρια του, αλλά ισοφαρίστηκε στην τελευταία φάση του αγώνα, δέχθηκε γκολ στην παράταση και με... άδοξο τρόπο αποκλείστηκε -ξανά από τη συνέχεια του Champions League.

Το… όνειρο του Champions League έσβησε ξανά για τον ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά στην παράταση. Και ας είχε βασικό τον Μαντί Καμαρά!

Ο Νανάσι άνοιξε το σκορ στο 10′, με τον Τάισον να απαντάει με εκτέλεση φάουλ στο 21′. Ο Κουλιεράκης στο 43ο λεπτό πέτυχε το… γκολ της ζωής του, με φοβερό σουτ από τα 30 μέτρα.

«Γ. Καραϊσκάκης»: Αυξήθηκε η χωρητικότητα!

Ο Νανάσι έπιασε στον ύπνο τον Δικέφαλο για να ισοφαρίσει στο 45′, αλλά ο Ζίβκοβιτς με ωραίο πλασέ στο 45+4′ έβαλε εκ νέου σε θέση οδηγού την ομάδα του.

Ο ΠΑΟΚ φαινόταν να διαχειρίζεται το προβάδισμα, αλλά η κόντρα στον Ζέτερστορμ μετά από απομάκρυνση του Καμαρά στο 90+6′ έστειλε το ματς στην παράταση.

Εκεί, οι Σουηδοί κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση, με τον Κρίστιανσεν να σκοράρει στο 99ο λεπτό και να διαμορφώνει το τελικό 4-3.