Ο Αντρέ Όρτα πήρε χρόνο συμμετοχής από τον Κάρλος Καρβαλιάλ, στο ματς της Μπράγκα επί της Ραπίντ Βιέννης.

Ο Αντρέ Όρτα πήρε χρόνο συμμετοχής στο παιχνίδι της Μπράγκα απέναντι στη Ραπίντ Βιέννης, στο πλαίσιο των προκριματικών του Europa League.

Ο Πορτογάλος χαφ, που επιλέχθηκε από τον προπονητή Κάρλος Καρβαλιάλ, μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 61ο λεπτό ως αλλαγή, αντικαθιστώντας τον Ρότζερ Φερνάντεζ.

Ολυμπιακός: H πιθανότητα για… μία κίνηση ακόμα

Στα 29 λεπτά που αγωνίστηκε, έδειξε την αξία του, επιβεβαιώνοντας την εμπιστοσύνη του προπονητή προς το πρόσωπό του.

Η Μπράγκα, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Μπέργκστάλερ στο 25ο λεπτό, κατάφερε να ανατρέψει το αποτέλεσμα.

Ο Βίτορ Καρβάλιο ισοφάρισε στο 33ο λεπτό, ενώ ο Ζαλαζάρ πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 70ο λεπτό, δίνοντας στους Πορτογάλους τη νίκη με 2-1.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Μπράγκα πήρε το προβάδισμα για την πρόκριση στη League Phase του Europa League, δείχνοντας αποφασιστικότητα και ποιότητα.