Στο χώρο του πινγκ πονγκ στο ΣΕΦ, το κεντρικό πρόσωπο ήταν ο ασημένιος ολυμπιονίκης του Παρισιού, Τρουλς Μέρεγκορντ.

Στο χώρο του πινγκ πονγκ στο ΣΕΦ, το κεντρικό πρόσωπο ήταν ο Τρουλς Μέρεγκορντ. Ο 22χρονος Σουηδός, ο οποίος πριν δύο μήνες κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι τόσο στο ατομικό όσο και στο ομαδικό, προσθέτει λάμψη στο ελληνικό πρωτάθλημα, αγωνιζόμενος πλέον με τα χρώματα του Ολυμπιακού.

Τα πρωταθλήματα της Α1 κατηγορίας επιτραπέζιας αντισφαίρισης ανδρών και γυναικών ξεκίνησαν το Σάββατο, με αγώνες που πραγματοποιήθηκαν στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και στη Φλώρινα.

Ολυμπιακός – ΑΕΚ (Πινγκ Πονγκ): Δείτε σε Live Streaming

Ο Γιάννης Σγουρόπουλος, που έχει κερδίσει τέσσερις φορές το πρωτάθλημα Ευρώπης στις νεαρές ηλικιακές κατηγορίες, υποδέχθηκε τον νέο του συμπαίκτη στον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ. Ο Μέρεγκορντ έκανε το ντεμπούτο του με τη φανέλα των «ερυθρολεύκων», κερδίζοντας τον Βούλγαρο Πετιό Κράστεφ και τον Κύπριο Χρίστο Χριστόνοφ, συμβάλλοντας στην άνετη νίκη του Ολυμπιακού με 4-0 απέναντι στο Πέρα Αθηνών.