Στο κακό δεύτερο ημίχρονο του Ολυμπιακού στάθηκε στις δηλώσεις του ο Φιλίπ Πετρούσεφ, αμέσως μετά το τέλος του τέταρτου τελικού της Basket League, ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό.

Ο Σέρβος φόργουορντ Φίλιπ Πετρούσεφ έδωσε το σύνθημα εν όψει του πέμπτου αγώνα στο ΟΑΚΑ (14/6, 21:15), τονίζοντας, μεταξύ άλλων, την κρισιμότητα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Φιλίπ Πετρούσεφ:

Ολυμπιακός: Ολοκληρώνει το deal – έκπληξη με Βιλντόζα και οι 1+1 κινήσεις που τον απογειώνουν!

«Όλα πήγαν άσχημα στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν παίξαμε καλή άμυνα, χάσαμε πολλά σουτ και βολές. Δεν μπορούσαμε να σκοράρουμε, χάσαμε 13 βολές σε ματς που κρίθηκε για τρεις πόντους. Είναι πολύ δύσκολο να κερδίσεις έτσι.

Το έχουμε ξανακάνει φέτος, το κάναμε και κόντρα στην Μπαρτσελόνα. Έχουμε μία ακόμη ευκαιρία, θα είμαστε καλύτεροι από σήμερα και θα δούμε τι θα συμβεί.

Είναι δύσκολο, αλλά ισχύει το ίδιο για όλους. Θα κριθεί στο ποιος το θέλει περισσότερο και η πιο ανθεκτική ομάδα θα κερδίσει»