Ο Πεπ Μπιέλ, δανεικός στη Σάρλοτ από τον Ολυμπιακό, έκανε το ντεμπούτο του στο πρωτάθλημα του MLS.

Ο Πεπ Μπιέλ έκανε την πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα της Σαρλότ, στην οποία αγωνίζεται ως δανεικός από τον Ολυμπιακό.

Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός, φορώντας το νούμερο «10», πέρασε ως αλλαγή στο 69ο λεπτό του αγώνα, στο ισόπαλο 1-1 της Σαρλότ με τη Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς για το πρωτάθλημα του MLS.

«Γ. Καραϊσκάκης»: Αυξήθηκε η χωρητικότητα!

Το σκορ είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο, με το γκολ της Σαρλότ να προέρχεται από τον πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ, Κάρολ Σφιντέρσκι, μέσω πέναλτι.

Ο Μπιέλ, παρότι συμμετείχε στην προετοιμασία του Ολυμπιακού, αποφάσισε να δοκιμάσει την τύχη του στην Αμερική.

Η Σαρλότ συμπεριέλαβε και ρήτρα αγοράς στο δανεισμό του, δείχνοντας εμπιστοσύνη στις δυνατότητές του. Ο Ολυμπιακός διατηρεί συμβόλαιο με τον παίκτη μέχρι το 2027, γεγονός που προσφέρει ευελιξία για το μέλλον του.