Μετά το τέλος του παιχνιδιού, οι διαιτητές συζήτησαν με τον Κώστα Καραπαπά και με εκπρόσωπο του Άρη αναφορικά με τις αμφισβητούμενες φάσεις.

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 2-1 από τον Άρη στο «Κλ. Βικελίδης» για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League, με τη διαιτησία να παίζει κρίσιμο ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα, εις βάρος του Ολυμπιακού.

Μετά το τέλος του παιχνιδιού, ο εκπρόσωπος του Ολυμπιακού, Κώστας Καραπαπάς, μαζί με εκπρόσωπο του Άρη, συζήτησαν με τους διαιτητές για τις αμφιλεγόμενες φάσεις. Ιδιαίτερα, επικεντρώθηκε στο φάουλ του Ντόη, από το οποίο προήλθε το δεύτερο γκολ του Άρη, το οποίο, σύμφωνα με τον Καραπαπά, δεν έπρεπε να μετρήσει. Ο διαιτητής φέρεται να παραδέχθηκε ότι μπορεί να έκανε λάθος, καθώς το χέρι του Ντόη δεν ήταν προτεταμένο, όπως είχε υποστηρίξει αρχικά. Είπε, μάλιστα, ότι θα επανεξετάσει τη φάση.

Άρης – Ολυμπιακός: Δε δόθηκε οφσάιντ στο δεύτερο γκολ!

Σχετικά με το δεύτερο γκολ του Άρη, υπήρξε αμφιβολία για τη θέση του Μορόν, που φαινόταν οριακά οφσάιντ. Ωστόσο, ο AVAR Ζαμπαλάς φαίνεται να τοποθέτησε τις γραμμές του οφσάιντ όταν η μπάλα δεν βρισκόταν στο σωστό σημείο. Το πόδι του παίκτη που έκανε τη σέντρα δεν ήταν σε σωστή θέση, καθώς θα έπρεπε να είναι τεντωμένο μπροστά τη στιγμή που η μπάλα αποχωρίζεται το πόδι του. Με ένα κλικ πιο μετά, ο Μορόν βρισκόταν σε θέση οφσάιντ, και το γκολ έπρεπε να ακυρωθεί.

Επιπλέον, στο πρώτο ημίχρονο ο διαιτητής έπρεπε να κρατήσει 5-6 λεπτά καθυστερήσεις, αλλά κράτησε μόνο τέσσερα. Το ίδιο συνέβη και στο δεύτερο ημίχρονο, όπου οι καθυστερήσεις θα έπρεπε να είναι περισσότερες.