Την τέταρτη διαδοχική νίκη της, σε ισάριθμα ματς, πέτυχε η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησε εύκολα με 2-0 του Ατρόμητου.

Την τέταρτη διαδοχική νίκη της, σε ισάριθμα ματς, πέτυχε η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού στο φετινό πρωτάθλημα Super League Κ19, καθώς επικράτησε με 2-0 του Ατρόμητου για την 6η αγωνιστική.

Οι «ερυθρόλευκοι» αν και ξεκίνησαν λίγο «μουδιασμένα» το παιχνίδι, κατάφεραν να βρουν γρήγορα λύσεις και να δημιουργήσουν αρκετές ευκαιρίες προς την αντίπαλη εστία, όμως τόσο το τακουνάκι του Παναγάκου στο 18′ όσο και το σουτ του Μπακούλα στο 30′ πέρασαν άουτ.

«Τρέλανε» τους ανθρώπους του Ολυμπιακού ο Ουνάς!

Τη λύση για τον Ολυμπιακό είχε λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 39′ ο Πνευμονίδης, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Αλαφάκη και με μονοκόμματο σουτ άνοιξε το σκορ για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός ήταν πολύ χαμηλός με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να επιτεθούν κυρίως από τον άξονα, χωρίς να καταφέρνουν να φτάνουν σε τελική ενέργεια.

Στο 76′ ο Μπακούλας έκανε κάθετη στον Γιουσούφ και εκείνος κέρδισε πέναλτι, μετά από τάκλιν που δέχθηκε από αντίπαλο αμυντικό Δημοσθενιάδη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπακούλας, ο οποίος με ψύχραιμο τελείωμα νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ρ. Πιτό): Γεωργακόπουλος, Δάμα (46′ Τουφάκης), Παναγάκος, Καρκατσάλης, Κουτσίδης, Λιατσικούρας (76′ Πλις), Πνευμονίδης (69′ Σουλανιάκου), Μπακούλας, Γιουσούφ, Παπακανέλλος (76′ Λίγδας), Αλαφάκης (69′ Ρολάκης).

Ατρόμητος (Α. Ανδριανάκης): Βελέντζας, Γκόλφης, Σαρηγιάννης (85′ Δουκάκης), Δημοσθενιάδης, Κορομηλάς, Βαμβακούσης (82′ Γριτσίπης), Κώτσης (82′ Λειβαδάρος), Κοπανίδης, Λοϊζίδης, Χότζα (55′ Λιόσης), Μπάτος (82′ Γιανταμίδης).