Δείτε τα highlights του ματς Ολυμπιακός - Εθνικός 13-8, στον τελικό του Super Cup πόλο Γυναικών που κατέκτησε ο θρύλος!

Η ομάδα πόλο Γυναικών του Ολυμπιακού ξεκίνησε με τίτλο την ιστορική σεζόν των εορτασμών των 100 χρόνων από την ίδρυση του συλλόγου, επικρατώντας του Εθνικού με 13-8 στον τελικό του Super Cup.

Οι «ερυθρόλευκες» βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, με τον Εθνικό να κλείνει την πρώτη περίοδο στο +3 για το 4-1. Ωστόσο, οι παίκτριες του Δημήτρη Κραβαρίτη έκαναν την ανατροπή και με 5 συνεχόμενα γκολ, έκλεισαν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 6-4.

Ολυμπιακός ΟΝΕΧ: Έγραψε… ιστορία στο δεύτερο σετ!

Δείτε τα highlights του ματς Ολυμπιακός – Εθνικός 13-8, στον τελικό του Super Cup πόλο Γυναικών που κατέκτησε ο Θρύλος!