Πρώτο γκολ και πρώτη ασίστ στο έκτο του ματς πρωταθλήματος στη Σαουδική Αραβία πέτυχε ο Κώστας Φορτούνης, στη νίκη της Αλ Καλίτζ!

Πρώτο γκολ και πρώτη ασίστ στο έκτο του ματς πρωταθλήματος στη Σαουδική Αραβία πέτυχε ο Κώστας Φορτούνης, στην εκτός έδρας αναμέτρηση της ομάδας του, Αλ Καλίτζ, με την Αλ Γουέχντα.

Συγκεκριμένα, ο πρώην αρχηγός του Ολυμπιακού πέτυχε στο 55ο λεπτό με πέναλτι το πρώτο του γκολ στη Σαουδική Αραβία, ανοίγοντας τον δρόμο για την ανατροπή της Αλ Καλίντζ, καθώς στο ημίχρονο έχανε με 1-0.

ΜΑΛΜΕ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Που θα το δείτε σε Live Streaming

Μάλιστα, ο 32χρονος μεσοεπιθετικός έβγαλε και την ασίστ για το 1-2 του Μαρτίνς, ενώ για την ιστορία το σκορ έληξε με 1-3.

Αυτή ήταν η τρίτη νίκη της Αλ Καλίτζ μετά από οκτώ αγωνιστικές στη Saudi Pro League, ένα αποτέλεσμα που τη φέρνει στη 10η θέση με 10 βαθμούς,