Ένας παίκτης που έχει ξεχωρίσει για τον Ολυμπιακό στα πλέι οφ είναι ο Ζέλσον Μαρτίνς ο οποίος αφήνει υποσχέσεις ενόψει της νέας σεζόν.

Ένας παίκτης που έχει ξεχωρίσει για τον Ολυμπιακό στα πλέι οφ είναι ο Ζέλσον Μαρτίνς. Ο Πορτογάλος εξτρέμ, βλέποντας ήδη τη νέα σεζόν όπου αναμένεται να είναι σε καλύτερη φυσική κατάσταση και να αποφύγει τραυματισμούς, πάντα προσφέρει κάτι σημαντικό όταν αγωνίζεται. Αυτό φάνηκε και στον αγώνα με την ΑΕΚ, όπου δημιούργησε την πάσα για τον Όρτα στο γκολ του 2-0, «σπάζοντας» την άμυνα της αντιπάλου.

Ωστόσο, αυτή δεν ήταν η μοναδική φορά που βοήθησε στην πορεία του Θρύλου στην έξτρα φάση του πρωταθλήματος, παρά το ότι δεν είχε πλήρεις συμμετοχές. Σε οκτώ αγώνες και 368 λεπτά παιχνιδιού, ο πρώην παίκτης της Μονακό και της Σπόρτινγκ Λισαβόνας, δημιούργησε το γκολ του Στέφαν Γιόβετιτς με τη Λαμία για το 0-1 σε έναν αγώνα που κατέληξε σε θρίαμβο 1-5. Στο εντός έδρας ματς με τον ΠΑΟΚ, όπου ξεκίνησε βασικός, σκόραρε το δεύτερο γκολ του δαφνοστεφανωμένου έφηβου για το τελικό 2-1, μετά από πάσα του Ντανιέλ Ποντένσε, με τον οποίο είχε συνεργαστεί και στις ακαδημίες των “λιονταριών” της Πορτογαλίας. Επιπλέον, στα 79 λεπτά που αγωνίστηκε με τον Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης», ήταν ένας από τους πιο δραστήριους παίκτες και ισοφάρισε σε 1-1 μετά από πάσα του Φορτούνη. Ακόμα και στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, προσέφερε επιθετικά.

UEFA σε Πόρτο: «Πουλήστε για να σωθείτε», θετική εξέλιξη για Θρύλο και Κάρμο!