Η Νότιγχαμ Φόρεστ κατάφερε να πάρει την ισοπαλία, με αντίπαλο τη Γουλβς, σε εντός έδρας αναμέτρηση με σκορ 1-1.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ συνεχίζει αήττητη την πορεία της στη φετινή Premier League! Οι «Reds» απέσπασαν το πρώτο τους «τρίποντο» στο πρωτάθλημα και ακολούθησαν με ισοπαλία 1-1 εντός έδρας κόντρα στη Γουλβς, σε ένα ματς που άξιζαν περισσότερα βάσει των ευκαιριών που δημιούργησαν, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο.

Η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό με ένα όμορφο γκολ του Κρις Γουντ, ο οποίος σκόραρε και στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι. Ωστόσο, η Γουλβς αντέδρασε γρήγορα και ισοφάρισε στο 12ο λεπτό. Παρά την πίεση που άσκησε η Φόρεστ, το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.

Αποθέωση σε Μαρινάκη από τους φίλους της Νότιγχαμ!

Μετά από τρεις αγωνιστικές, η Νότιγχαμ Φόρεστ έχει συγκεντρώσει 5 βαθμούς, διατηρώντας το αήττητο σερί της, ενώ η Γουλβς πήρε τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα, μετά από δύο ήττες. Οι «Reds» δείχνουν ότι μπορούν να ανταγωνιστούν σε υψηλό επίπεδο, με στόχο να συνεχίσουν να βελτιώνονται και να διεκδικούν περισσότερες νίκες.

ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ: Σελς, Μουρίγιο, Σανγκαρέ (58’ Γέιτς), Άινα, Μιλένκοβιτς, Ουίλιαμς, Άντερσον (90’ Αβονίγι), Γκιμπς Γουάιτ, Ελάνγκα (90’ Ζότα Σίλβα), Χάντσον Οντόι (79’ Σόσα), Γουντ