Η ΑΕΚ γελοιοποιήθηκε στην Αρμενία, όπου ηττήθηκε με 3-1 από τη Νόα!

Η ΑΕΚ… κατάφερε και ηττήθηκε με 3-1 από κάποια… Νόα της Αρμενίας, στο πρώτο παιχνίδι για τον 3ο προκριματικό γύρο του Conference League. Η Ένωση κατάφερε όχι μόνο να χάσει το προβάδισμα, που πήρε νωρίς στο παιχνίδι, αλλά και να δεχθεί τρία τέρματα.

Με τον Λιβάι Γκαρσία να έχει ανοίξει το σκορ, στο 22ο λεπτό, η απάντηση ήρθε στο 34ο λεπτό από τον Πίνσον. Στο 67ο λεπτό, ο τερματοφύλακας της ομάδας από την Αρμενία, Τσαντσάρεβιτς, κατάφερε να σκοράρει από τη μία εστία στην… άλλη, αναγκάζοντας τον Στρακόσα σε αξέχαστη γκάφα! Γκολ που ούτε στο Fifa δεν βλέπουμε!

Europa League: Με έμβλημα του νικητή Conference ο Θρύλος!
Με το γκολ του Γκρεγκόριο, στο 90+8 ολοκληρώθηκε η «παράσταση» της Νόα, απέναντι στην ΑΕΚ.