Όσα δήλωσε ο Λορέντζο Μιτσέλι μετά τη νίκη του Ολυμπιακού επί της Ράνταμπεργκ, στο πρώτο ματς των «64» του CEV Challenge Cup.

Τα κορίτσια της ομάδας βόλεϊ Γυναικών του Θρύλου έκαναν αποφασιστικό βήμα πρόκρισης στη φάση των «32» του CEV Challenge Cup, αφού στο πρώτο ματς των «64», στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη», επικράτησαν άνετα με 3-0 σετ (25-14, 25-20, 25-18) της Ράνταμπεργκ. Ο προπονητής Λορέντζο Μιτσέλι δήλωσε ικανοποιημένος.

Συγκεκριμένα, ο Λορέντζο Μιτσέλι δήλωσε τα εξής: «Προσπαθήσαμε να χρησιμοποιήσουμε όλες τις αθλήτριες, να δώσουμε ευκαιρία σε όλα τα κορίτσια, καθώς σήμερα, όπως φάνηκε, ήταν κάτι σαν… προπόνηση για την ομάδα. Μπαίνουμε σε μία δύσκολη βδομάδα, με ταξίδι στη Νορβηγία και δεν θα έχουμε τον χρόνο να δουλέψουμε όπως ακριβώς θέλουμε.

Είμαι ικανοποιημένος από σήμερα, όμως σίγουρα, δεν είμαστε στο επίπεδο που θέλουμε να παίζουμε. Τα πήγαμε καλά, βέβαια, παίξαμε καλά και χαίρομαι για αυτό. Θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε, να βελτιωνόμαστε, ώστε να είμαστε έτοιμοι την κατάλληλη περίοδο».