Δείτε το βίντεο με το ρεπορτάζ του MEGA με γκολ και θέαμα από τα ευρωπαϊκά γήπεδα ποδοσφαίρου και όχι μόνο.

MEGA: Η Μάντσεστερ Σίτι χρειάστηκε δραματικό φινάλε για το 2-1 επί της Γουλβς. Η Νάπολι με 1-0 επί της Έμπολι ανέβηκε στην κορυφή της Serie A. Η Μπάγερν συνέτριψε 4-0 τη Στουτγκάρδη, πριν τον αγώνα με τη Barcelona που θα μεταδώσει ζωντανά το Mega την Τετάρτη.

Ο ασταμάτητος Μέσι πέτυχε δεύτερο χατ τρικ σε τέσσερις ημέρες.

Ολυμπιακός: Πρόλαβε και… ενδεχόμενους μνηστήρες

Όσο παλαιώνουν κάποια κρασιά, τόσο καλύτερα γίνονται. Κάτι σαν τον Μέσι δηλαδή. Ο κορυφαίος όλων των εποχών, σύμφωνα με τη Μarca, έδωσε ακόμη μια παράσταση και μετά τα τρία γκολ με την εθνική ομάδα πανηγύρισε νέο χατ τρικ με την Ίντερ Μαϊάμι.

Ο Αργεντίνος «μάγος» μπήκε στον αγώνα στο 59′ με το σκορ στο 2-2, συμμετείχε στο τρίτο γκολ της ομάδας του και μετά απελευθέρωσε όλα τα ποιοτικά συστατικά της κλάσης του. Στο 78′ έκανε το 4 – 2 με εξαιρετική ενέργεια και σουτ.

Στο 81′ το 5 -2 επί της Νιου Ινγκλαντ Ρεβολούσιον και στο 89′ με σπιρτάδα εικοσάρη υπέγραψε το τελικό 6 -2 στη Φλόριντα, σε 11 λεπτά. Ο 37χρονος Μέσι καλώς εχόντων των πραγμάτων το καλοκαίρι του 2025 θα ηγηθεί της Ίντερ Μαϊάμι στο παγκόσμιο κύπελλο συλλόγων στις ΗΠΑ. Οι Αμερικανοί έγιναν η 31η ομάδα με το χρίσμα συμμετοχής.

Στην Αγγλία, η Σίτι «λαχτάρησε» στο γήπεδο της Γουλβς. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Νορβηγό Λάρσεν στο 7ο λεπτό οι παίκτες του Γκουαρντιόλα ισοφάρισαν στο 33′, σκόρερ ο Γκβάρντιολ και μετά από 18 κόρνερ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων πανηγύρισαν τη νίκη με γκολ του Στόουνς και την επικύρωση του VAR.

Στην Ιταλία 6η νίκη για την πρωτοπόρο Νάπολι, με σκόρερ τον Κβαρατσκελια από τα 11 μέτρα νίκησε 1 -0 την Έμπολι και έχει 19 βαθμούς στη Serie A.

Στη Γερμανία η Μπάγερν παρέμεινε στην κορυφή με πρωταγωνιστή τον Κέιν. Ο Άγγλος φορ έβαλε το πρώτο γκολ στο 57′ και ήταν ο σκόρερ του 2 -0 επί της Στουτγκάρδης στο 60ο λεπτό Ασταμάτητος ο επιθετικός των Βαυαρών διεύρυνε με χατ τρικ το σκορ στο 80′ και λίγο πριν τη λήξη ο Κομάν έκανε το τελικό 4 -0 κι ενώ ακολουθεί η τιτανομαχία με τη Μπαρτσελόνα στη Βαρκελώνη για το τσάμπιονς λιγκ που θα μεταδώσει ζωντανά το MEGA την Τετάρτη το βράδυ στις 22:00.