Η Λιόν ασκούσε πίεση και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 65ο λεπτό του αγώνα με τον Ολυμπιακό και έπειτα να διπλασιάσει τα τέρματά της.

Η Λιόν ασκούσε πίεση και τελικά κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 65ο λεπτό του αγώνα με τον Ολυμπιακό. Ο Τσερκί πραγματοποίησε εξαιρετική ενέργεια από τα δεξιά της περιοχής, μετά από πάσα του Μέιτλαντ-Νάιλς, και με ένα όμορφο σουτ νίκησε τον Τζολάκη, κάνοντας το 1-0.

Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά το ανάποδο ψαλίδι του Κωστούλα έστειλε τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. Στην επόμενη φάση, η Λιόν εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά κενά των «ερυθρολεύκων» και πέτυχε το δεύτερο γκολ. Δύο αλλαγές συνεργάστηκαν, με τον Ζαχά να δίνει κάθετη πάσα στον Μπενραχμά, ο οποίος με έξυπνο πλασέ νίκησε τον Τζολάκη, γράφοντας το 2-0 στο 71ο λεπτό.