Ο Παναθηναϊκός αγωνίστηκε για πάνω από 80 λεπτά με παίκτη παραπάνω, αλλά το αποτέλεσμα ήταν το... γνωστό: Άλλη μία ήττα στην Ευρώπη, αυτή τη φορά από τη Λανς!

80 λεπτά με παίκτη παραπάνω και με μία διαιτησία υπέρ του, ο… Panathinaikos κατάφερε απλώς να μην… διασυρθεί! Ούτε απόψε «διπλό» στη Γαλλία, ο… πρέσβης του 260 στο ranking της UEFA, που ηττήθηκε με 2-1 από τη Λανς.

Φρανκόφκσι στο 4′ και Σοτοκά στο 34′ πέτυχαν τα δύο τέρματα της Λανς, με τον Παναθηναϊκό να μειώνει με όμορφο γκολ του Ιωαννίδη στο 53ο λεπτό.

Ένα dejavu του ματς με τη Ρεν. Και τότε, με 10 παίκτες ήταν οι Γάλλοι, από το 33′, αλλά δεν είχαν πρόβλημα να… κεράσουν τρία γκολ την ομάδα των Αμπελοκήπων.

Ρεβάνς στο ΟΑΚΑ τώρα (29/8, 21:00), μήπως και η Μπανάθα προκριθεί στους «36» του Conference League. Της διοργάνωσης, που έχει ήδη κατακτήσει ο κυπελλούχος Ευρώπης, Ολυμπιακός!