Ήττα με κάτω τα χέρια για τον Ολυμπιακό στη Λαμία

Ήττα σοκ από την Λαμία για τον Ολυμπιακό. Ο οποίος ξεκίνησε με το …αριστερό στο 2024. Εμφανίζοντας πάλι τα γνωστά προβλήματα. Που μόνο ενόχληση προκαλούν στον κόσμο του.

Η ομάδα της Φθιώτιδας είχε από νωρίς το προβάδισμα. Μόλις στο 4ο λεπτό με τον Σλίβκα, με τους Φθιωτούς να είναι πιο επικίνδυνοι στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος ο Θρύλος ανέβασε ρυθμό. Όμως χωρίς ουσία. Έχασε μάλιστα πέναλτι με τον Φορτούνη. Ο οποίος αγωνίστηκε με σπαμένο δόντι.

Ολυμπιακός: «Ορφανό» το «7», εκτός κι αν…

Έτσι εξελίχθηκε…

Η Λαμία άρχισε πολύ δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και πήρε κεφάλι μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα. Ο Τσιλούλης μπήκε στην περιοχή, πραγματοποίησε γέμισμα, ο Ροντινέι δεν απομάκρυνε και ο Σλίβκα έπιασε το σουτ με τη μία μέσα από την περιοχή για το 1-0.

Οι ερυθρόλευκοι προσπάθησαν να απαντήσουν στο 7ο λεπτό, με τον Μασούρα να εκτελεί από καλό σημείο, έπειτα από κόντρες, αλλά να αστοχεί.

Στο πρώτο μέρος ο Θρύλος δεν κατάφερε το παραμικρό. Και το 1-0 υπέρ της Λαμίας παρέμεινε.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Μασούρας βγήκε στο 48′ τετ α τετ με τον Κοσέλεφ. Όμως ο τερματοφύλακας της Λαμίας έδιωξε. Έπειτα οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν πέναλτι για χέρι του Νούνιες. Στο 50′ ο Φορτούνης πήρε επάνω του την εκτέλεση. Όμως η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι. Κατόπιν είχε στιγμές με Ποντένσε, Μαντί και Ντόη, αλλά το γκολ δεν ερχόταν.

Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε, με τον Ολυμπιακό να παίζει και με τον χρόνο. Όμως να χάνει και αυτή την μάχη. Το τελικό 1-0 αφήνει με πικρία τον Καρβαλιάλ και τους παίκτες του. Σε μια εφιαλτική έξοδο στην Λαμία.

ΛΑΜΙΑ: Κοσέλεφ, Αμαράλ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Νούνιες, Τζανδάρης, Τσιλούλης, Ακούνια, Σλίβκα, Μαρτίνεθ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Ντόη, Ορτέγκα, Έσε, Καμαρά, Φορτούνης, Ποντένσε, Μασούρας, Γιόβετιτς.