Δεν τα κατάφερε η ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού/Ομίλου Ξυνή στον δεύτερο τελικό του πρωταθλήματος στη Νέα Φιλαδέλφεια, καθώς ηττήθηκε με 25-23 από την ΑΕΚ και ο Πέτρος Κανδύλας τόνισε ότι αυτό συνέβη στις λεπτομέρειες.

Μετά τη νίκη (25-23) στο πρώτο ματς στο κλειστό γυμναστήριο της Ηλιούπολης, ο Θρύλος γνώρισε ήττα με το ίδιο σκορ, στο δεύτερο ματς στην έδρα των «κιτρινόμαυρων» και ισοφαρίστηκε σε 1-1 στη σειρά των τελικών της Handball Premier. Ο Πέτρος Κανδύλας επεσήμανε ότι η ήττα ήρθε στις λεπτομέρειες.

Συγκεκριμένα, ο αρχηγός του Ολυμπιακού δήλωσε: «Χάσαμε ένα παιχνίδι στις λεπτομέρειες. Από κει και πέρα, συνεχίζουμε και την Δευτέρα, με την βοήθεια του κόσμου μας, ώστε να κάνουμε το 2-1 στη σειρά των τελικών».

Ερασιτέχνης Ολυμπιακός: Δε σταματάμε να αγοράζουμε κάρτες διαρκείας!