Στην αρχή του αγώνα, η ομάδα του Πειραιά εντυπωσίασε με μια φοβερή είσοδο, καθώς πραγματοποίησε ένα σερί 14-0 στα πρώτα λεπτά στο Περιστέρι.

Ο Ολυμπιακός αναμετράται εκτός έδρας με τον Περιστέρι bwin στο Game 2 των ημιτελικών της Stoiximan Basket League, με τους “ερυθρόλευκους” να είναι μία νίκη μακριά από την πρόκριση στους τελικούς.

Στην αρχή του αγώνα, η ομάδα του Πειραιά εντυπωσίασε με μια φοβερή είσοδο, καθώς πραγματοποίησε ένα σερί 14-0 στα πρώτα λεπτά, κερδίζοντας έτσι ένα σημαντικό προβάδισμα στον ρυθμό του παιχνιδιού. Κατά τη διάρκεια αυτών των πρώτων 3 λεπτών, ο Ολυμπιακός ευστόχησε σε 4/4 δίποντα και 2/2 τρίποντα! Στο τέλος της πρώτης περιόδου, το σκορ ήταν 35-13 υπέρ της ομάδας του Γιώργου Μπαρτώκα.

Το υπέροχο δώρο των Αγγελόπουλων στον Πρίντεζη (photo)