Ο Ερασιτέχνης Ολυμπιακός αποθέωση τους αθλητές του, Απόστολο Χρήστου και Στέργιο-Μάριο Μπίλα, για τις σπουδαίες επιδόσεις τους στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κολύμβησης!

Την Κυριακή στις 19:30, ο «ερυθρόλευκος» Στέργιος-Μάριος Μπίλας αναδείχθηκε «ασημένιος» στα 50μ. ελεύθερο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Υγρού Στίβου, αφού στον τελικό του Βελιγραδίου, τερμάτισε δεύτερος σε 21.73!

Χτύπησε… 8ώρο και έφυγε με άδεια χέρια από το ΣΕΦ ο Μαλακατές!

Λίγα λεπτά αργότερα, στις 19:40, ο επίσης κολυμβητής του ΘρύλουΑπόστολος Χρήστου, μετά τα 50μ. ύπτιο, αναδείχθηκε πρωταθλητής Ευρώπης και στα 100μ., με απίστευτη κούρσα και -εκπληκτικό- χρόνο 52.23 στον τελικό στο Βελιγράδι, φτάνοντας συνολικά τα οκτώ μετάλλια σε Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα!