Η Ελλάδα πρωταγωνίστησε και στα 100μ. ύπτιο του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος υγρού στίβου, με τον «ερυθρόλευκο» Απόστολο Χρήστου να κατακτά το χρυσό μετάλλιο και τον Ευάγγελο Μακρυγιάννη το ασημένιο!

Η Ελλάδα μας συνεχίζει να σημειώνει επιτυχίες στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου, καθώς μετά το χρυσό του Γκολομέεφ και το αργυρό του Μπίλα στα 50μ. ελεύθερο, προστέθηκαν και αυτά του Απόστολου Χρήστου (χρυσό) και Ευάγγελου Μακρυγιάννη (ασημένιο) στα 100μ. ύπτιο στη μεγάλη διοργάνωση που διεξάγεται στο Βελιγράδι της Σερβίας!

Ο κολυμβητής του Ολυμπιακού, Απόστολος Χρήστου, ήταν ένα από τα φαβορί και το επιβεβαίωσε, καθώς με χρόνο 52.23 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο. Δίπλα του στην κούρσα και στο βάθρο, βρέθηκε ο Ευάγγελος Μακρυγιάννης, ο οποίος τερμάτισε δεύτερος με χρόνο 52.83.

Πανελλήνιο Ανοικτού Στίβου: Πρωταθλητής Ελλάδας ο Τεντόγλου (videos)