Δεν σταματάει να γράφει ιστορία ο Απόστολος Χρήστου και να κάνει περήφανη την Ελλάδα και το τμήμα κολύμβησης του Ολυμπιακού.

O κολυμβητής του Θρύλου, Απόστολος Χρήστου, αναδείχθηκε πρωταθλητής Ευρώπης, για δεύτερη σερί φορά, στα 50μ. ύπτιο!

Στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Βελιγραδίου, στον τελικό του αγωνίσματος, ο «ερυθρόλευκος» πρωταθλητής Χρήστου επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί, καθώς πραγματοποίησε φοβερή κούρσα, τερμάτισε σε 24.39 και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, «back2back», υπερασπίζοντας το «στέμμα» του!

Ο Ερασιτέχνης Ολυμπιακός συνεχώς γιγαντώνεται!

O σπουδαίος κολυμβητής του Ολυμπιακού μετράει, πλέον, επτά μετάλλια σε Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, επίδοση εντυπωσιακή!

Σπουδαία προσπάθεια και από την Ελένη Κοντογεώργου, επίσης αθλήτρια του Θρύλου, αφού στον τελικό των 200μ. πρόσθιο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος της Σερβίας, αναδείχθηκε έκτη καλύτερη, με χρόνο 2:28.20 (2:28.14 στον χθεσινό ημιτελικό).