«Βολική» ισοπαλία (1-1) στο ματς Σλοβακία-Ρουμανία, με τις δύο ομάδες να παίρνουν την πρόκριση για τους «16» του Euro 2024 από τον πέμπτο όμιλο.

Ισόπαλο (1-1) έληξε το παιχνίδι μεταξύ της Σλοβακίας και της Ρουμανίας στη Φρανκφούρτη, το οποίο βόλεψε και τους δύο, σε συνδυασμό με την ισοπαλία στο άλλο ματς. Επιβεβαιώθηκαν οι δηλώσεις του Ντάνουτ Λούπου!

Οι Ρουμάνοι έκαναν την έκπληξη και τερμάτισαν πρώτοι στην τετραπλή ισοβαθμία του πέμπτου ομίλου, ενώ οι Σλοβάκοι προκρίθηκαν ως τρίτοι στη φάση των «16» του Euro 2024!

Η «καυτή» Ιβάνα Νολ…. ξανά χτυπά στο Euro 2024! (pics & vids)

Οι Σλοβάκοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Ντούντα στο 24ο λεπτό. Ο Κούτσκα σέντραρε από τα δεξιά, βρήκε τον μέσο της Ελάς Βερόνα και ο τελευταίος, με ωραία κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 35ο λεπτό, η Ρουμανία κέρδισε πέναλτι. Ο Χάντσκο σταμάτησε αντικανονικά τον Χάτζι και ο VAR που εξέτασε τη φάση αποφάνθηκε ότι το μαρκάρισμα έγινε εντός περιοχής. Ο Ραζβάν Μάριν ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Ντουμπράβκα, ο οποίος έπεσε στη λάθος γωνία.