Δείτε τις καλύτερες στιγμές και τα highlights του Ολυμπιακού, στην έκτος έδρας αναμέτρηση με την Αναντολού Εφές για την 4η αγωνιστική της Euroleague.

Ο Ολυμπιακός έκλεισε τις υποχρεώσεις του για την 4η αγωνιστική της Euroleague, στο πλαίσιο της πρώτης διαβολοβδομάδας της κανονικής περιόδου, με το ματς στην Πόλη κόντρα στη Εφές, όπου και ηττήθηκε με 91-89 από τραγικά δικά του λάθη.

Οι «ερυθρόλευκοι» αν και έλεγχαν το ρυθμό στο πρώτο δεκάλεπτο και βρέθηκαν ακόμα και στο +14 και στο +8 στο 32ο λεπτό, τελικά «αυτοκτόνησαν» κάνοντας παιδικά λάθη και ηττήθηκαν στο τέλος.

Έγινε… viral το θεαματικό flopping του Λεσόρ! (vid)

Κορυφαίοι για τον Ολυμπιακό ήταν ο Βεζένκοφ με 16 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο ΜακΚίσικ με 17 πόντους και 5 ασίστ.

Επίσης, ο Εβάν Φουρνιέ πέτυχε 20 πόντους, αλλά έκανε τα 2 από τα 3 κρίσιμα λάθη στο τέλος και έχασε το σουτ της ισοφάρισης.