Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από τη Φλαμένγκο στον τελικό του Διηπειρωτικού Κυπέλλου Κ20, καθώς οι Βραζιλιάνοι πέτυχαν την ολική ανατροπή.

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από τη Φλαμένγκο στον τελικό του Διηπειρωτικού Κυπέλλου Κ20, καθώς οι Βραζιλιάνοι πέτυχαν την ολική ανατροπή στο τελευταίο λεπτό, κερδίζοντας με σκορ 2-1.

Νωρίτερα, στο 88ο λεπτό, ο Πρεκατές είχε την ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στον Ολυμπιακό, αλλά η προσπάθειά του σταμάτησε στο δοκάρι. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο νεαρός αμυντικός έκανε κεφαλιά, αλλά η μπάλα χτύπησε στην κάθετη δοκό της Φλαμένγκο, στερώντας από τον Ολυμπιακό το προβάδισμα.

Τελικά, η Φλαμένγκο κατάφερε να επικρατήσει στο θρυλικό Μαρακανά χάρη στο νικητήριο γκολ που σημειώθηκε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν, μετά από όμορφη συνεργασία, η μπάλα κατέληξε στα πόδια του Τερέσα, ο οποίος ανενόχλητος έκανε το 2-1 και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.