Η Σπάρτα Πράγας ήταν καταιγιστική στην πρεμιέρα της στο Champions League, νικώντας με 3-0 τη Σάλτσμπουργκ μέσα στην Τσεχία.

Με ιδανικό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη League Phase του Champions League η Σπάρτα Πράγας. Οι Τσέχοι έκαναν «πάρτι» απέναντι στη Σάλτσμπουργκ και πήραν τη νίκη με 3-0, κερδίζοντας τους τρεις βαθμούς με μεγάλη ευκολία.

Μόλις στο 2ο λεπτό, ο Καΐρινεν εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το 2-0 για τη Σπάρτα έκανε ο Ολατούντζι λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Ο παίκτης των Τσέχων βρέθηκε από πλαϊνή θέση κοντά στο τέρμα και με ένα δυνατό σουτ έγραψε κι εκείνος το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

Ο Λάτσι στο 58′ έγραψε το 3-0 σφραγίζοντας το τρίποντο για την ομάδα του. Ο Ολατούντζι βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ, με τον σκόρερ του 2-0 να δίνει στον Λάτσι που, αφού έκανε μία ντρίπλα, σούταρε για το 3-0.