Η Αλ Ιτιχάντ του Μπενζεμά σκόρπισε με... τεσσάρα την ομάδα του Κώστα Φορτούνη, Αλ Καλίτζ, με τον Έλληνα μεσοεπιθετικό να βρίσκεται στη βασική ενδεκάδα.

Η Αλ Ιτιχάντ επικράτησε της Αλ Καλίτζ με εντυπωσιακή ανατροπή και σκορ 4-1 στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας, με τον Καρίμ Μπενζεμά να πρωταγωνιστεί, σημειώνοντας γκολ και ασίστ.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη, με τους Φορτούνη και Κουρμπέλη στη βασική ενδεκάδα, ξεκίνησε δυναμικά και προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με τέρμα του πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ, Καλέντ Νάρεϊ.

Ωστόσο, η Αλ Ιτιχάντ αντέδρασε δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Μπενζεμά ισοφάρισε στο 49ο λεπτό και λίγο αργότερα, στο 56′, ο Αουάρ έκανε το 2-1.

Η πίεση συνεχίστηκε με τον Μπερχβάιν να ανεβάζει το σκορ στο 68′, ενώ το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Αλ Γκαμντί στις καθυστερήσεις, με ασίστ από τον Μπενζεμά. Η ομάδα του Μάριου Μιτάι πανηγύρισε μία εντυπωσιακή νίκη, παρά το αρχικό προβάδισμα της Αλ Καλίτζ.