Με αυτήν τη φανέλα θα αγωνιστεί ο Ολυμπιακός ΟΝΕΧ στην αποψινή αναμέτρηση με αντίπαλο τη Στρούμιτσα για τον 1ο προκριματικό του CEV Champions League.

Ο Ολυμπιακός ONEX, η ομάδα βόλεϊ ανδρών του συλλόγου, είναι πανέτοιμος για το πρώτο εντός έδρας ματς της φετινής σεζόν στο CEV Champions League. Στις 19:30 την Τρίτη (24/09), οι «ερυθρόλευκοι» θα υποδεχτούν τη Στρούμιτσα στη ρεβάνς του πρώτου προκριματικού γύρου.

Μετά την επιβλητική νίκη με 3-0 σετ στο πρώτο παιχνίδι στη Βόρεια Μακεδονία, ο Ολυμπιακός έχει σημαντικό προβάδισμα και χρειάζεται μόλις δύο κερδισμένα σετ για να «σφραγίσει» την πρόκριση στον δεύτερο προκριματικό γύρο της κορυφαίας ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

Ολυμπιακός ΟΝΕΧ – Στρούμιτσα: Η φανέλα του Θρύλου για το ματς! (pic)

Η ομάδα του Αντρέα Γκαρντίνι στοχεύει σε μια νέα νίκη μπροστά στους φιλάθλους της, θέλοντας να συνεχίσει την πορεία της στο Champions League με τον καλύτερο τρόπο.