Ο Ολυμπιακός, σαν σήμερα, επικράτησε του ΠΑΟΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης» με 2-0, χάρη στα γκολ των Καστίγιο και Κωνσταντίνου.

Σαν σήμερα το 2006, ο Ολυμπιακός επικράτησε του ΠΑΟΚ με 2-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης», συνεχίζοντας την πορεία του προς την κατάκτηση του 35ου πρωταθλήματος.

Η νίκη αυτή σημειώθηκε στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, λίγες ημέρες πριν την πρεμιέρα του Champions League απέναντι στη Βαλένθια.

Ολυμπιακός: H πιθανότητα για… μία κίνηση ακόμα

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυναμικά και «καθάρισε» τον αγώνα από το πρώτο ημίωρο. Στο 7ο λεπτό, ο Μιχάλης Κωνσταντίνου άνοιξε το σκορ με κοντινή προβολή.

Ενώ στο 28ο λεπτό ο Νέρι Καστίγιο διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με μια εντυπωσιακή λόμπα, εξασφαλίζοντας τη νίκη για τους «ερυθρόλευκους».